FASTULG – rozgrzewający i chłodzący żel dla sportowców na stawy

Maść na ból stawów
Maść na ból stawów


Jeśli uprawiasz sport, nieważne czy zawodowo, czy amatorsko, pewnie nieraz spotkałeś się z bólem stawów. Pojawia się on nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz, bo stawy się „rozleniwiają” i przy większym wysiłku też mogą dać znać o sobie.

Wiadomo, że dbanie o sprawne funkcjonowanie stawów i prawidłowe nawyki żywieniowe, pomogą nam uniknąć późniejszych niepotrzebnych problemów zdrowotnych związanymi właśnie z nimi. Bo kiedy bolą stawy, czujemy się wprost jak inwalidzi. Nie można się normalnie poruszać, siadać, klękać czy wstawać, a najprostsze czynności stają się prawdziwą udręką. Przyczyny takiego stanu są różne.

Podstawowym czynnikiem wpływającym na przeciążenie stawów jest otyłość. Szczególnie dotyczy to stawu biodrowego oraz kolanowego. W związku z tym pierwszym krokiem jaki należy zrobić, to zacząć się odchudzać, by pozbyć się stanu zapalnego stawu. Można to zrobić poprzez zastosowanie odpowiedniej diety oraz umiarkowany ruch, który nie obciąży stawów pl.wikipedia.org. Na pewno ćwiczeniem, którego należy unikać są wielokrotne przysiady, które mogą spowodować nasilenie się objawów dolegliwości.

Inne podłoże bólu stawów stanowić może infekcja, przeciążenie, uraz czy kontuzja. I tu na chorobę zwyrodnieniową szczególnie narażeni są nie tylko sportowcy, ale również osoby pracujące przez cały dzień przy komputerze, stojące przy taśmie produkcyjnej, sprzątające na kolanach, czy wykonujące inne prace domowe.

Domowymi sposobami można się pozbyć bólu, chociażby na krótko, ale jednak. Mogą to być ciepłe lub zimne okłady, w zależności co kto lubi. Metodą naszych babć można rozbić tłuczkiem świeży liść kapusty, przyłożyć do bolącego miejsca, owinąć folią i pozostawić na noc.

Dla zwolenników ziołolecznictwa mamy propozycję zrobienia naparu ze skrzypu: zalej szklanką wrzątku dwie saszetki ziela, nakryj i wypij po 10 minutach. Kurację stosuj przez 2- 3 tygodnie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że picie ziółek i owijanie się kapustą mogą dla niektórych okazać się uciążliwe, dlatego jest inne, prostsze rozwiązanie ten. Jest nim Fastulg – doskonały produkt na bazie naturalnych ziół, polecany dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców. Dostępny jest w sprzedaży w dwóch odmianach: rozgrzewającej oraz chłodzącej.

Fastulg żel rozgrzewający zalecany jest szczególnie przed treningiem dla rozluźnienia mięśni i po treningu – celem złagodzenia dyskomfortu mięśniowego oraz zakwasów. Nadaje się wprost idealnie do rozgrzewającego masażu. Znakomicie łagodzi dyskomfort mięśniowy i stawowy. Szybko rozgrzewa i koi wszelkie dolegliwości związane z nadwyrężeniem stawów. Należy stosować go średnio 3 – 4 razy dziennie. Wystarczy rozprowadzić maść bezpośrednio na bolące miejsce i pozostawić do wchłonięcia https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_reumatyczne. Systematycznie stosowany przyczynia się do lepszego działania.

                                                 Fastulg

Jeśli jednak wolisz efekt odwrotny, czyli lepiej znosisz zimno, powinieneś spróbować Fastulg z efektem chłodzącym. Koi obolałe mięśnie i stawy sprawiając, że dolegliwości w miarę regularnego stosowania znikają jak ręką odjął. Również nadaje się do masażu stawów czy pleców, likwiduje nadwyrężenia oraz zakwasy. Zalecany jest zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym. Szybko chłodzi i koi dolegliwości, które same przecież nie miną. Pozwól sobie pomóc.

Produkt dostępny również w dobrych aptekach.

Rate this post