Homeopatyczne leczenie stawów

woman feeling pain in her back
woman feeling pain in her back


Nowoczesna nauka oferuje nam niemal zawsze leki zsyntetyzowane w laboratorium, które z założenia mają działać w sposób celowy przeciwko jakiejś pojedynczej substancji w naszym organizmie hamując lub przyspieszając jakiś pojedynczy proces. Założenie to zazwyczaj nie jest zbyt dobrze spełniane gdyż ludzki organizm to system, do którego nie można dostarczyć jakiegoś elementu bez zaryzykowania jego niepożądanych interakcji. Nie można oczywiście odmówić medycynie Zachodu skuteczności ale wszyscy dobrze wiemy, że rzadko kiedy jest ona osiągana w 100% w dodatku bez negatywnych skutków ubocznych.

Dobrym uzupełnieniem terapii farmakologicznej jest homeopatia. Naturalne leki działają holistycznie – nie jest to tylko jedna substancja lecz mieszanina związków, które działały współtworząc żywą roślinę. Ich działanie na pewno nie jest tak spektakularne jak w przypadku pigułek oferowanych przez gigantów rynku farmaceutycznego ale nie można ich lekceważyć. Jest wiele specyfików, które spisują się znakomicie jako wsparcie leczenia podstawowego problemów ze stawami.

Wyciąg z awokado w kapsułkach był podawany pacjentom codziennie przez 6 miesięcy w czasie prób klinicznych w dawce 300 mg. Zmniejszenie dolegliwości bólowych pojawiło się po 2 miesiącach od rozpoczęcia terapii i utrzymywało się przez 2 kolejne miesiące po jej zakończeniu. Nie zanotowano żadnych niepożądanych efektów ubocznych, Podobnie działają kapsułki z wyciągiem z bimbru.

W próbach klinicznych zanotowano także kojące działanie kadzideł wytwarzanych z kory drzewa o łacińskiej nazwie Boswellia serrata. Jej działanie uspokajające wpływało pozytywnie na wyciszenie nieprawidłowo działającego układu immunologicznego.

Flawonoidy zawarte w Harpagophytum procumbens stymulują tkanki niszczone przez stan zapalny do regeneracji. Przyspiesza to proces gojenia po ustąpieniu stanu zapalnego owszem. Tak zwany czarci pazur jest znakomitym uzupełnieniem terapii profilaktycznej chroniącej przed nawrotami choroby.

Uzupełnieniem każdej terapii przy problemach ze stawami może być kora wierzbowa, której głównym składnikiem jest salicyna – podstawowy składnik kwasu salicylowego. Jest to składnik wielu leków przeciwbólowych ale przede wszystkim jeden z głównych budulców lepkiej substancji znajdującej się w stawach, która działa jak smar zmniejszając tarcie między elementami.

Rate this post