Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć
Jak szybko schudnąć


Zawsze kiedy próbujesz schudnąć, oczekujesz wyników podjętych wysiłków jak najszybciej. Ale pamiętaj, bardzo szybka utrata masy ciała, nie gwarantuje długotrwałego efektu, nie licząc trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli spróbujesz wyobrazić sobie siebie w nieodległej przyszłości, bez zbędnych kilogramów, najlepiej już dziś dokonaj zdrowych zmian diety i w aktywności fizycznej, które prowadzą do bezpiecznego, stałego tempa utraty masy ciała. Rozpocznij program odchudzający na całe życie, którego efekty zobaczysz po 6-9 miesiącach, a ciszyć się nimi będziesz latami.

Wybór odpowiedniej diety

Kiedy podejmiesz decyzję o zmianach, możesz skorzystać z różnych gotowych diet odchudzających, które zapewniają stałe równomierne odchudzanie, a jednocześnie same w sobie są korzystne dla zdrowia https://pl.wikipedia.org/wiki/Odchudzanie. Do tej grupy zaliczyć można niewątpliwie zrównoważona dietę DASH, dietę Dr Haya, dietę South Beach oraz inne diety dostarczające wszystkich niezbędnych do życia składników w rozsądnych ilościach. Jeśli po 6 do 9 miesiącach, nie osiągnięta zostaje prawidłowa masa ciała, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady w sprawie kolejnych kroków. Można wówczas skorzystać z bardziej restrykcyjnych diet odchudzających, stosując je zgodnie z zaleceniami oraz przestrzegając dalszych zaleceń dietetycznych. Do takich szybkich ale niekoniecznie zdrowych należą wszystkie diety 1000 kalorii, dieta kopenhaska czy dieta norweska eco slim.

Bezpieczna utrata nadwagi

Jeśli starasz się szybko schudnąć, bezpieczne tygodniowe tempo utraty masy ciała może wynosić od 0,5 kg i 1 kg, czyli od 2-5 kg miesięcznie. Jest to naprawdę szybkie odchudzanie, w ciągu 6 miesięcy możemy stracić nawet do 20 kg, a co ważne takie tempo nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia, pod warunkiem, że osiągnięta waga jest odpowiednia do naszego wzrostu płci i wieku. Prawidłową docelową wagę można ustalić stosując różne tabele i parametry. Jednym najpopularniejszych i stosunkowo łatwych w interpretacji jest współczynnik BMI. Możesz skorzystać z kalkulatora BMI, zamieszczonego na tej stronie.

Pamiętaj schudnąć szybko to ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, które obejmują niedożywienie i kamicę żółciowa, a także uczucie zmęczenia i złego samopoczucia.

 

Rate this post