Opryszczka – leczenie

Opryszczka leczenie
Opryszczka leczenie


Mimo, że opryszczka wydaje się zupełnie niegroźną chorobą, nie można jej lekceważyć. Nieleczony wirus opryszczki może spowodować opryszczkowe zapalenie mózgu które nieleczone w 70% przypadków kończy się śmiercią – choćby z tego powodu chorobę należy skonsultować z lekarzem.

Jeżeli jeszcze nie masz opryszczki za wszelką cenę staraj się aby tak pozostało. Przede wszystkim nie należy pić z jednej butelki z innymi osobami – nigdy nie wiesz kto jest nosicielem wirusa HSV. Jeżeli Twoja ukochana osoba jest zarażona, zamiast dawać jej całusy wyślij ją do lekarza.

Jak walczyć z opryszczką?

W przypadku opryszczki wargowej, kiedy widzisz, że na Twojej twarzy zaczynają pojawiać się zaczerwienienia, pęcherzyki lub najzwyczajniej zaczyna Cie swędzieć zacznij stosować stosować maści wysuszające oraz odkażające np. maści cynkowe, acyklowir, viosept, pencyklowir. Po zastosowaniu leków miejscowych objawy ustępują zwykle od tygodnia do dwóch, jednak nie znaczy to, że całkowicie pozbyłeś się wirusa, przeszedł on niestety z powrotem w stan uśpienia.

Jeżeli chcesz całkowicie pozbyć się wirusa HSV, należy zastosować kurację ogólną. Polega ona zwykle na stosowaniu acyklowiru, pencyklowiru, walacyklowiru lub famcyklowiru w formie doustnej lub w postaci wlewów dożylnych kto. Leki te działają wybiórczo na wirusa HSV. Jest to terapia uniwersalna ponieważ leczy nie tylko opryszczkę wargową, ale również narządów płciowych, opryszczkowe zapalenie opon mózgowych oraz opryszczkowe zapalenie jamy ustnej.

Rate this post